CLEANFIX VP CLEANFIX PNÖMATİK FANLAR

Bu fan serisi soğutma ve temizleme ile ilgili geçiş fonksiyonlarının yanısıra yanında makinenin ihtiyacı olan soğutmaya göre değişken bir kanat açısı ayarına sahiptir . Bu sayede radyatörlerden geçen hava debisi oransal olarak ayarlanabilir ve motorun gereksiz yere soğutulmasının önüne geçilerek yakıt tasarrufu sağlanır

CLEANFIX VP

DEĞİŞKEN HAREKETLİ (VP) - BAŞARI İÇİN AYARLANMIŞ

Bu fan serisi soğutma ve temizleme ile ilgili geçiş fonksiyonlarının yanısıra yanında makinenin ihtiyacı olan soğutmaya göre değişken bir kanat açısı ayarına sahiptir . Bu sayede radyatörlerden geçen hava debisi oransal olarak ayarlanabilir ve motorun gereksiz yere soğutulmasının önüne geçilerek yakıt tasarrufu sağlanır .Sistem tamamen mekanik bileşenlerden oluştuğundan herhangi bir elektronik üniteye ihtiyaç duymaz ve Motor elektronik sistemine müdahale gerekmez.

 Faydası: Daha fazla yakıt tasarrufu ve fanın tahrik gücünde %60'a varan azaltma..

 Pnömatik çalıştırma araşta kompresör varsa aracın basınçlı hava sistemi ve ara devreli bir valf ile araçta komresör yoksa CLEANFIX kompresör ünitesi ile gerçekleşir.

 Hidrolik çalistirma aracin hidrolik beslemesi ve ara devreli bir valf ile gerçeklesir.

Bu ayar kesinlikle güvenilirdir: CLEANFIX ısı elemanları.

Kanat açısının ayarını kontrol eden için ısı elemanları, termostatlarda milyonlarca kez kendini kanıtlamış vaks dolu parçalardır.

Vaks belirli bir sıcaklık aralığında genleşir ve sitem içinde basınç oluşturur oluşan bu basınç; pistonu iterek kanatın düz olan açısını dikleştirir ve motor devrini hiç değiştirmeden radyatörden gecen hava miktarı değiştirlimiş olur. Tüm kanatlar göbeğin içindeki bir piston üzerinden bağlı olduğundan senkron hareketleri sınırlandırılarak güvence altına alınır. Bu da sisteme mümkün olan en yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

Ek artısı: Daha az tüketim.

Bir fanın motordan çektiği güç, kanatlarının açısına göre değişkendir. Cleanfix VP kanatlarını soğutma ihtiyacına göre otomatik olarak ayarladığından ihtiyaç olmadığı durumlarda motordan gereksiz yere güç çekmez ve bu sayede fanın motordan çektiği güçte %60 güç sarfiyatı tasarrufu dolayısı ile yakıt tüketimini azatltıcı yönde etki yapılabilir.

CLEANFIX VP

bir adaptör flanşı ile sonradan da monte edilebilir. CLEANFIX tarafından bireysel çözümler ve sonradan müdahaleler mümkündür.

Opsiyonel: CLEANFIX Flex-Tips. Çepeçevre mükemmel

Kanat uçlarindaki, CLEANFIX SC'nin hacimsel debisini %8-15 oraninda arttiran elastik CLEANFIX Flex-Tips sayesinde soğutma miktarını düşürmeden ayrica fan devir sayilari azaltilabilir ve fanın motordan çektiği güç düşürülmüş olur böylece ek yakit tasarrufu saglanabilir

CLEANFIX genellikle kirli ve tozlu alanlarda ve sektörlerde hizmet veren bütün ticari araçlar için fan üretimi yapmaktadır. Dolayısı ile CLEANFIX ters üflemeli fan genellikle traktörler, rough terrain telehandler forklift ve hasat makinaları gibi tarım makinelerinde, Ayrıca yine bu fanlar yükleyici, kazıcı yükleyici,ekskavatör ,greyder dozer gibi iş ve inşaat makinelerinde, özel makinelerde, hayvan yemi üretim depolama tesislerinde kullanılmaktadır. Ekolarak bu fanlar her türlü uçuşa bilen artığı, saman ,ot, hububat , küspe ,mısır artıklarını, yaprakları, tahta parçalarını, talaşı, toprağı, kumu ve kireci üfleyebildiği için bütün tarım, iş, inşaat,istif ,endustriyel makinalar ve orman makinalarında kullanılmaktadır.

  • İş Makinaları
  • Yol Bakım Makinaları
  • Tarım Makinaları
  • Traktörler
  • Geri Dönüşüm Makinaları
  • Taşıma Makinaları
  • Orman Makinaları

ÜRÜN BROŞÜRLERİ