PT 300 PRİMETECH PT SERİSİ ATAŞMAN TAŞIYICILAR

  • Motor :  John Deere 6068HF485
  • Motor Gücü : 275 HP
  • Alt Takım: D4, oscillating
  • Maksimum Genişlik: 2660 mm
  • Maksimum Uzunluk: 6590 mm
  • Maksimum Yükseklik:  2870 mm
  • Çalışma Ağırlığı : 13450 kg
PT 300


Düşük Zemin Basıncı

 

PT-300 rekabetten korkmayan yeni jenerasyon prime moverdır. En düşük zemin basıncı, 0.21 Kg/ cm², uygulayacak şekilde tasarlanmıştır ve kolaylıkla ve büyük hassasiyetle sert zemin düzensizliklerine dayanabilmektedir.

Salınımlı yürüyüş takımları, ana iskelet üzerindeki stresi azaltan ve sürüşü kolaylaştıracak şekilde düzensiz yüzeylere kendisini mükemmel şekilde adapte etmektedir. Alçak ağırlık merkezi ve ideal ağırlık dağılımı sayesinde %100’e kadar diklikte eğimleri tırmanabilmektedir.


Bu önemli yapısal özellikler, rutin bakım ve işletme maliyetlerine olumlu etki yapacak şekilde makinanın parçalarına uygulanan titreşimi en aza indirmektedir.

 

 

 

Kompakt Ölçüler

Kompakt ölçüleri sayesinde, daha az kullanışlı olan aynı performansa sahip paletli makinalara kıyasla PT-300’ün sunduğu bir diğer önemli avantaj; ölçüleri yasal sınırar dahilinde olduğundan dolayı kamyonla taşımaya müsaittir..

 

Dizel Motor

 

 

PT-300’in kalbi olan 6.8L, Turboşarjlı ve ikincil soğutmalı, 6 sıralı silindirli ve 275 HP gücündeki John Deere 6068 HF 485 motoru kompakt ve yakıt verimli olup Euromot/3 ve Tier/3 emisyon standartlarına uygundur.

 

Hidrolik

Güçlü Sauer Danfoss hidrolik sistem, 80 cc nispi silindir hacimli motorlar ile akuple edilmiş iki adet 75 cc pompa ( ve 160 cc nispi silindir hacimli motorlar ile akuple edilmiş bir adet 130 cc pompadan oluşmaktadır.

 

Mekanik şanzumanlarla karşılaştırıldığında, hidrolik şanzuman ön ataşmanlar için daha geniş bir kaldırma aralığı ve makinanın daha az titreşime maruz kalmasını sağlamaktadır.

Bu avantajlar, daha iyi çalışma esnekliği ve makinanın ana parçalarının daha az yıpranma ve aşınmaya maruz kalmasını temin eder.

primetech kabinKabin

PT-300’ün geniş görüş alanına sahip ferah kabini, ROPS/FOPS standardlarına uygun olarak yapılmıştır.Isıtmalı ve ayarlı sürücü koltuğu (opsiyonel) ve fonksiyonelliği ile kontrol ve göstergelerin kullanışlılığı, PT-300’ü konforlu ve kolay kullanılan bir makina olmasına yardım etmektedir.

Makina çalışırken hissedilen titreşimin seviyesi son derece düşüktür ve piyasadaki en iyi ses izolasyonundan birine sahiptir (mulcher çalışırken yalnızca 78 dB duyulmaktadır.)

 

 

 

Güvenlik

 

Makinamızın her bir detayı, kazaları veya hatalı çalışmayı önlemek ve operatörü korumak için ileri teknolojilerin avantajlarını kullanarak tam emniyetli kullanımı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

PT-300 aşağıda belirtilen sistemlerle donatılmıştır:

·       Devir hızı arttığında ve kontrol dışına çıktığında anında ve otomatik olarak motora giden yakıt ve havayı kesen, örn. gaz sahalarında çalışma sırasında, Hava kesme sistemi (opsiyonel);

·       Darbeye ve çizilmeye dayanıklı malzemeden imal edilmiş Lexan Margard marka kabin ön camı;

·       90 mm Çapa kadar cisimlerin girişini engelleyen koruyucu ızgara (opsiyonel);

·       Kabinin yan bölümünde ve tavanında iki adet acil çıkış;

·       Test edilmiş ROPS/FOPS;

·       Düşen dal veya ağaçlardan kabin ve aracı koruyacak devrilme çubuğu;

·       Aracın arkasını görmek için arka görüş kamerası (opsiyonel);

 

 

fae 200u

Ön Ataçmanlar

Takılabilen çeşitli araç profillerine sahip farklı ön ataşmanlar sayesinde herhangi bir çalışma ortamına uygun çok iyi çalışma esnekliği sağlanmıştır. FAE tarafından üretilen tüm ön ataşmanlar Müşterilerimizin özel isteklerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır

 

 

Rotor, tüm dişlerin bir düz çizgi halinde çalışmasına kıyasla daha verimli uygulamayı teminen, daha yumuşak ve daha düzenli çalışma sağlamak amacıyla bir seferde sadece bir diş ezecek veya öğütecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece, daha az titreşim ve parçaların daha az aşınma ve yıpranması sağlanmaktadır.

PT-300, orta düzeyden ağır hizmet düzeyine kadar orman işlerine uygun ve 200/U-200 model için 206cm ile 200/U-225 model için 230cm olarak 2 farklı çalışma genişliğine sahip 2 modeli olan FAE 200/U çift şanzumanlı orman mulcheri ile akuple edilebilir.

Her biri iki adet 110cc Sauer Danfoss motoruyla teçhiz edilmiştir. Rotorun çapı 50cm olup öğütme çapı 35cm’e ulaşabilmektedir.

Çalışma yapılan zeminin durumuna bağlı olarak ve rotor değişikliğine ihtiyaç duyulmadan, 200/U orman mulcheri, C-Tip dişler (normal koşullarda orta/ağır işler için), VIPER tip dişler (ağaç öğütmek ve sert ve kompakt granüllü çalılar için özellikle kullanışlı olan çok sert bıçakla teçhiz edilmiş), veya STCL tip dişler (kayalık alanlarda malçlamak için ideal) ile donatılabilmektedir.

 

Opsiyonlar

 

PT-300’ü özel çalışma koşullarına uygun hale getirmek için standart ekipmana çeşitli opsiyonel sistemler entegre edilebilmektedir:

·       5,6 t Çekme gücüne sahip vinç

·       Aracın arkasının izlenebilmesi için arka görüş kamerası

·       İlave aydınlatma kiti (2 arka lamba + 2 yan lamba)

·       GPS Garmin uydu sistemi

·       Ağır soğuk yaşanan iklimlerde bile aracın kolaylıkla çalıştırılabilmesini sağlayan dizel motor ve hidrolik yağ için ön ısıtma sistemi

·       Devir hızı arttığında ve kontrol dışına çıktığında anında ve otomatik olarak motora giden yakıt ve havayı kesen, örn. gaz sahalarında çalışma sırasında önemli bir koruma garantisi olan, Hava kesme sistemi

·       90 mm Çapa kadar cisimlerin girişini engelleyen koruyucu kabin ızgarası

·       Isıtmalı ve hava süspansiyonlu operatör koltuğu

·       Motor soğutma sistemi için iki taraflı fan

ÜRÜN BROŞÜRLERİ