PT 175 PRİMETECH PT SERİSİ ATAŞMAN TAŞIYICILAR

  • Motor : Cummins QSB4,5
  • Motor Gücü : 165 HP
  • Emisyon :
  • Alt Takım: Berco MF200
  • Maksimum Genişlik: 1795 mm
  • Maksimum Uzunluk:5624 mm
  • Maksimum Yükseklik:2683 mm
  • Çalışma Ağırlığı : 8770 kg / 9160 kg (LGP)
 
PT 175
Kompakt Ölçüler
 
Kompakt ölçüleri sayesinde, daha az kullanışlı olan aynı performansa sahip paletli makinalara kıyasla PT-175’in sunduğu bir diğer önemli avantaj; bir inşaat sahasından diğerine taşımada veya uzun mesafeli taşımalarda kolaylıkla taşınabilme avantajıdır.
.

Dizel Motor
 
4,5L, Turboşarjlı ve ikincil soğutmalı, 4 sıralı silindirli ve 160 HP gücündeki Cummins QSB4,5 motoru yakıt verimli olup Euromot/3 ve Tier/3 emisyon standartlarına uygundur.
Hidrolik
Güçlü Sauer Danfoss hidrolik sistem, 60 cc nispi silindir hacimli motorlar ile akuple edilmiş  100 cc pompa (
 
Mekanik şanzumanlarla karşılaştırıldığında, hidrolik şanzuman ön ataşmanlar için daha geniş bir kaldırma aralığı ve makinanın daha az titreşime maruz kalmasını sağlamaktadır.
Bu avantajlar, daha iyi çalışma esnekliği ve makinanın ana parçalarının daha az yıpranma ve aşınmaya maruz kalmasını temin eder.
 

Kabin
PT-175’in geniş görüş alanına sahip ferah kabini, ROPS/FOPS standardlarına uygun olarak yapılmıştır.
Isıtmalı ve ayarlı sürücü koltuğu (opsiyonel) ve fonksiyonelliği ile kontrol ve göstergelerin kullanışlılığı, PT-175’i konforlu ve kolay kullanılan bir makina olmasına yardım etmektedir.
Makina çalışırken hissedilen titreşimin seviyesi son derece düşüktür ve piyasadaki en iyi ses izolasyonundan birine sahiptir (mulcher çalışırken yalnızca 78 dB duyulmaktadır
 
Ön Ataçmanlar
 
Takılabilen çeşitli araç profillerine sahip farklı ön ataşmanlar sayesinde herhangi bir çalışma ortamına uygun çok iyi çalışma esnekliği sağlanmıştır. FAE tarafından üretilen tüm ön ataşmanlar Müşterilerimizin özel isteklerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır
 
 
Rotor, tüm dişlerin bir düz çizgi halinde çalışmasına kıyasla daha verimli uygulamayı teminen, daha yumuşak ve daha düzenli çalışma sağlamak amacıyla bir seferde sadece bir diş ezecek veya öğütecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece, daha az titreşim ve parçaların daha az aşınma ve yıpranması sağlanmaktadır.
PT-175, hafif düzeyden orta hizmet düzeyine kadar orman işlerine uygun ve 140/U-170  model için 1465 mm  140/U-175 model için 1820mm ile 140/U-200  model için 2060 mm olarak 3 farklı çalışma genişliğine sahip modeli olan FAE 200/U tek şanzumanlı orman mulcheri ile akuple edilebilir.
Hidrolik tahrik sistemi 160cc Sauer Danfoss motoruyla teçhiz edilmiştir. Rotorun çapı 50cm olup öğütme çapı 35cm’e ulaşabilmektedir.
Çalışma yapılan zeminin durumuna bağlı olarak ve rotor değişikliğine ihtiyaç duyulmadan, 140/U orman mulcheri, C-Tip dişler (normal koşullarda orta/ağır işler için), VIPER tip dişler (ağaç öğütmek ve sert ve kompakt granüllü çalılar için özellikle kullanışlı olan çok sert bıçakla teçhiz edilmiş), veya STCL tip dişler (kayalık alanlarda malçlamak için ideal) ile donatılabilmektedir.

Kontrol ve Hafiflik
Benzer boyutlardaki diğer makinaların aksine PT-175, engebeli yüzeylere mükemmel uyum sağlayan BERCO salınımlı yürüyüş takımı sayesinde zorlu arazilerde bile çalışabilmektedir. Müşteri ihtiyaçlarına göre, palet aralığı STD (Standard) versiyonunda 510mm ve LGP (Düşük Zemin Basıncı) versiyonunda 700mm olacak şekilde iki farklı genişlikteki tekli palet ayağıyla teçhiz edilebilmektedir.
Her iki genişlik de, PT-175’İn diğer makinaların gidemediği bataklıklı bölgelerd bile mükemmel araç dengesini, ve dar paletli olan makinada 0,34 Kg/cm² ile geniş paletli olan makinada 0,25 Kg/cm² arasında oldukça düşük zemin basıncını garanti eder.

Güvenlik
 
Makinamızın her bir detayı, kazaları veya hatalı çalışmayı önlemek ve operatörü korumak için ileri teknolojilerin avantajlarını kullanarak tam emniyetli kullanımı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.
PT-175 aşağıda belirtilen sistemlerle donatılmıştır:
Devir hızı arttığında ve kontrol dışına çıktığında anında ve otomatik olarak motora giden yakıt ve havayı kesen, örn. gaz sahalarında çalışma sırasında, Hava kesme sistemi (opsiyonel);
Darbeye ve çizilmeye dayanıklı malzemeden imal edilmiş Lexan Margard marka kabin ön camı;
90 mm Çapa kadar cisimlerin girişini engelleyen koruyucu ızgara (opsiyonel);
Kabinin yan bölümünde ve tavanında iki adet acil çıkış;
Test edilmiş ROPS/FOPS;
Düşen dal veya ağaçlardan kabin ve aracı koruyacak devrilme çubuğu;
Aracın arkasını görmek için arka görüş kamerası (opsiyonel);
 

OSİYONEL EKİPMANLAR

PT-175’i özel çalışma koşullarına uygun hale getirmek için standart ekipmana çeşitli opsiyonel sistemler entegre edilebilmektedir:
5,6 t Çekme gücüne sahip vinç
Aracın arkasının izlenebilmesi için arka görüş kamerası
İlave aydınlatma kiti (2 arka lamba + 2 yan lamba)
GPS Garmin uydu sistemi
Ağır soğuk yaşanan iklimlerde bile aracın kolaylıkla çalıştırılabilmesini sağlayan dizel motor ve hidrolik yağ için ön ısıtma sistemi
Devir hızı arttığında ve kontrol dışına çıktığında anında ve otomatik olarak motora giden yakıt ve havayı kesen, örn. gaz sahalarında çalışma sırasında önemli bir koruma garantisi olan, Hava kesme sistemi
90 mm Çapa kadar cisimlerin girişini engelleyen koruyucu kabin ızgarası
Isıtmalı ve hava süspansiyonlu operatör koltuğu
Motor soğutma sistemi için iki taraflı fan

 

 
 

ÜRÜN BROŞÜRLERİ